Разкрити факти за Мекотели

Разкрити факти за Мекотели

Разкрити факти за Мекотели

Blog Article



Мекотелите може да са най-трудната животинска група за обикновения човек: това семейство безгръбначни включва същества, толкова различни по външен вид и поведение като охлюви, миди и сепии.

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Природозащитен статус: Няколко вида са застрашени или застрашени от изчезване; единият е изчезнал

На размери панцерните мекотели могат да достигнат от няколко до тридесетина сантиметра.

Замърсените играчки, бюра и други училищни предмети също могат да станат място за размножаване на вируса.

Този слой е сравнително дебел и здрав като придава белия цвят на старите черупки с разрушен конхиолинов слой. Под варовития слой е разположен седефеният или бисерен пласт. Той е образуван от голям слой хоризонтално разположени варовити пластинки, слепени с органично вещество. Седефеният пласт има свойството да иризира поради интерференция на светлината, падаща върху него. Съществуват обаче и видове, черупките на които нямат седефен пласт.

Изглед Направи сметка Најава Лични алатки Направи сметка

Тялото на животните наподобява червей. Обитават тинята на морското дъно, където мекотели се хранят с отпадни продукти или са хищници.

Защо тогава ни напомнят за нас самите? Текст: Оливия Джъдсън; Снимки: Дейвид Лийтшуагър Галерия

Те са усвоили всички места на обитание с изключение на въздуха.

Те нямат глава като такава, предният край на тялото е покрит с черупки и има два пипала под формата на остриета, които, движейки се, вкарват храна в въртящата се дупка, водеща през гърлото в стомаха.

Някои са хищници. Храносмилателната система е отворена. За пръв път се появяват слюнни жлези и черен дроб. Чрез тях храната се откъсва и раздробява по-лесно.

е. тези, които живеят в езера и реки) и сухоземните (обитаващи сушата ) видове.

Черупки на морски школки и полжави. Телото на мекотелите е покриено со еднослоен епител, богат со жлездени клетки кои лачат лигава материја.

Report this page